POKOCHAJ

Wyprawki szkolne dla 28 DZIECI z Domu Dziecka. Dziękujemy!

Aktualizacja

Dziękujemy w imieniu dzieci z Domu Dziecka – dzięki Waszemu wsparciu otrzymały obuwie i plecaki.

Dzieci odwiedziły nasz ośrodek, gdzie poznały nie tylko naszych podopiecznych, ale i gady, oraz jak należy się nimi opiekować.

Pomogły też naszemu osiołkowi Wiesiowi stworzyć nowe obrazy.

Dziękujemy dzieciom i młodzieży, które do nas przyjechały i spędziły z nami ten dzień.

 


Dzieci to biała kartka. Od tego, jakimi będą dorosłymi zależy, czy my wychowamy je w miłości i szacunku do tego, co je otacza. Jesteśmy za nie odpowiedzialni i nie wolno nam o tym zapominać. Dzieci są naszą przyszłością, a kontakt ze zwierzętami jest zdecydowanie czymś, co wzbudza wrażliwość, której w dzisiejszych czasach tak bardzo brakuje.

Dnia 30 sierpnia nasz folwark w Szczedrzykowicach odwiedzą wyjątkowi goście. Dzieci z Domu Dziecka przyjadą poznać naszych licznych podopiecznych. Chcemy im pokazać czym jest odpowiedzialność za zwierzęta – naszych braci mniejszych, o których chcemy i musimy się troszczyć. Przygotowaliśmy dla nich zajęcia z hodowcami gadów i płazów, spotkanie z lekarzem weterynarii, a także osobą odpowiedzialną za interwencje w naszej Fundacji, by pokazać im sytuację zwierząt i stan w jakim zastajemy je na interwencjach. Aby mogły chwilę odpocząć od takiej dawki wiedzy – zorganizujemy, specjalnie dla nich, gry i zabawy na świeżym powietrzu.

Zależy nam, aby był to dobry dla nich dzień, taki pełny pozytywnych wrażeń. By nasi goście zapamiętali go na długo. By zanim ruszą do szkoły złapały jeszcze oddech przed wielomiesięczną, ciężką pracą. Bardzo chcielibyśmy też im pomóc w dobrym starcie w nowy rok szkolny. Zakup 28 wyprawek szkolnych to dla Domu Dziecka bardzo duże wyzwanie, to te potrzeby jako najpilniejsze wskazała nam Dyrekcja ośrodka. Te dzieci, choć nie mają cudownych rodziców, nie są gorsze. I nie powinny się tak czuć. Pomożemy?

Wierzymy, że wspólnie z Wami uda się sprawić, że na ich twarzach tego dnia, zagości bardzo szeroki uśmiech. Że, każde z tych 28 dzieci opuszczając nasz folwark będzie zadowolone. Wierzymy, że pomożecie , przecież nie raz przekonaliśmy się, że bardzo kochając zwierzęta wspieracie też i ludzi.

Kochani, potrzebne jest 28 wyprawek szkolnych dla tych 28 fantastycznych dzieci.

Potrzebne są plecaki, piórniki i wyposażenie do nich, zeszyty, bloki rysunkowe, cyrkle, linijki, ołówki, gumki, farby, kredki i wszystko to co przyda się każdemu uczniowi. Potrzebne są też stroje gimnastyczne i dresy oraz obuwie. Koszt jednej wyprawki to duży wydatek ale złotówka dołożona do złotówki może zdziałać cuda. Opłacić musimy również autokar, którym nasi goście przyjadą i zapewnić poczęstunek.

Prosimy dołóż choć kilka złotych, niech uśmiech zagości na twarzach tych 28 dzieci.

Zapewnijmy im to, dzięki czemu będą mogły się rozwijać. Wspólnie możemy to zrobić.

Jeśli chciałbyś kupić bezpośrednio któreś z wymienionych rzeczy, prosimy o kontakt pod numerem telefonu 518 569 487 lub mail projekty@centaurus.org.pl. Dysponujemy pełną listą potrzebnych artykułów wraz z rozmiarami ubrań i butów.

Jeśli ktoś z Was chciałby upiec ciasto dla naszych gości i je dostarczyć, czy przekazać słodycze, bądź w jakikolwiek inny sposób włączyć się w akcje, to również prosimy o kontakt.

 

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. Pomagamy nie tylko zwierzętom!

Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.
Dziękujemy!

ZOBACZ POZOSTAŁE ZBIÓRKI
Potrzebne środki:12000 zł
Do tej pory zebrano:2453 zł
TWOJA DAROWIZNA

21%
POKOCHAJ

Czym jest serwis PoKochaj?

Nie jest to nic innego, jak społecznościowa platforma wspierania i ratowania istnień. Istnień, które pomocy potrzebują.

Jak działa PoKochaj?

To proste! Wystarczy przy kliknąć WESPRZYJ przy odpowiednim zwierzaku. Możesz przelać dowolną kwotę!

Jak sprawdzić,
czy zwierzę otrzyma pomoc?

To też bardzo proste! Wystarczy o kontakt telefoniczny, wyślemy zdjęcia opiszemy na jakim etapie jest pomoc.
Fundacja Centaurus

Fundacja Centaurus

ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)

Dziękujemy za każdą pomoc!