POKOCHAJ

Stary browar w Legnicy – miejsce kaźni.

Aktualizacja: 01.11.2017

Kolejny kot z legnickiego browaru w klinice. To dziki samiec. Jest już po kastracji, dostał  antybiotyki, miał wykonaną morfologię i testach na choroby (zdrowy).

Dzięki Waszej pomocy te zwierzęta otrzymały możliwość leczenia, są sterylizowane, część z nich szuka domów. Zachęcamy do adopcji.

Aktualizacja: 12.10.2017

W dwóch legnickich klinikach leczą się kolejne koty z Browaru. Niezmiennie prosimy o pomoc w znalezieniu im domów.

 

Aktualizacja: 27.09.2017

W dniu wczorajszym odłowiony został kolejny kot. To kilkumiesięczna kotka. Została przewieziona do kliniki w Legnicy. Jutro będą odławiane kolejne zwierzaki.

Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu leczenia, bardzo potrzebne są też domy. Na terenie browaru nadal przebywa ponad 20 chorych kotów.

 

Aktualizacja: 25.09.2017

Kolejny chory kot odłowiony. Mała otrzymała na imię Mela.

Przebywa w tej chwili w klinice. Bardzo prosimy o pomoc w opłaceniu leczenia, bardzo potrzebne są też domy. Na terenie browaru nadal przebywa ponad 20 chorych kotów.

 

Problem kotów wolnobytujących na terenie starego browaru w Legnicy jest znany od dawna. Ogromny, kilkupiętrowy pustostan stojący na zaniedbanej działce, usytuowany w centrum miasta, daje schronienie wielu Mruczkom. Piwnice, wiele niedostępnych dla ludzi pomieszczeń, krzaki – to doskonałe kryjówki. Tuż za płotem wielka galeria handlowa, bogate witryny, dobre samochody. Tu rodzą się nowe koty, ale tu też wiele z nich kończy swój żywot. Koci katar, świerzb, panleukopenia to kiepski zestaw startowy. Śmiertelność wśród maluchów jest bardzo wysoka. Koty są sukcesywnie odławiane przez karmicielki i leczone, starsze sterylizowane w okolicznych klinikach. Część z nich udaje się wyleczyć i znaleźć im nowe domy. Część jest tak chora, że nawet lekarze w klinice nie są w stanie uratować im życia. Część nie otrzymuje żadnej pomocy, a w krzakach otaczających budynek i na terenie samego budynku można natknąć się na ich zwłoki.

Każdy robi, co może, aby pomóc tym zwierzętom, ale to ciągle za mało, bo na terenie browaru rodzą się kolejne. Rodzą tylko po to, by umrzeć.

Jak zwykle przeszkodą są finanse. Bo leczenie, pobyt w klinice, sterylizacje kosztują, a kotów jest bardzo wiele i ciągle przychodzą na świat kolejne.

We współpracy z drugą organizacją oraz dwiema klinikami weterynaryjnymi w Legnicy, chcemy kompleksowo rozwiązać problem bytujących tam zwierząt. Odłowić wszystkie koty. Wszystkie wyleczyć, wysterylizować, odrobaczyć, zaszczepić, młode socjalizować i oddać do adopcji, starsze wypuścić w bezpieczne dla nich miejsca.

Na ten moment szacujemy, że na browarze jest ponad 20 kotów. Chore są wszystkie, jedne mniej, inne bardziej. Przynajmniej dwie kocice są karmiące, więc zapewne gdzieś na terenie posesji są ich małe. Ile z nich przeżyje, zależy dziś od nas wszystkich.

Koszty leczenia jednego kota:

  • sterylizacja 100 zł / kastracja 60 zł
  • testy FIV, Felv ok 40 zł
  • świerzbowiec 50-80 zł
  • katar koci ok 120 zł
  • peneleukopenia ok 100 zł
  • szczepienie 40 zł
  • odrobaczenie 8 zł
  • doba pobytu w klinice 8 zł

Do tego dochodzi koszt utrzymania każdego z Mruczków po opuszczeniu kliniki, aż do czasu, gdy uda się im znaleźć bezpieczny dom. Potrzebne są też środki na zakup karmy dla kotów nadal przebywających na browarze. Jeśli ktoś chciałby przesłać karmę podajemy adres: Fundacja Centaurus Szczedrzykowice 10, 59-230 Prochowice – z dopiskiem: Koty z browaru.

Jeśli pomożecie, sukcesywnie, w ciągu najbliższych 4-5 tygodni, wspólnie odłowimy i poddamy leczeniu wszystkie koty z browaru. Każdego z tych, którym ocalicie życie – poznacie. One mogą żyć, ale trzeba im pomóc.

Idzie zima, najtrudniejszy dla nich czas. Prosimy, pomóżcie je ocalić.

Potrzebne będą też domy tymczasowe i stałe. Jeśli chcesz zaopiekować się choć jednym Mruczkiem, skontaktuj się z nami  (projekty@centaurus.org.pl). Te koty bardzo potrzebują Twojej pomocy. Potrzebują leczenia, dachu nad głową. Troski.

Na ten moment mamy u siebie 3 koty z legnickiego browaru.
Jednym z nich jest Czarny. Dziś wyleczony, odkarmiony, szuka najlepszego domu.

Dwóm kolejnym sfinansowaliśmy pełne leczenie, kastracje, pobyt w klinice. Ale to ciągle mało, bo koty na browarze nadal umierają.

Teren jest prywatny, więc gmina nie czuje obowiązku roztoczenia pieczy nad zwierzętami, tak samo jak obecny właściciel, który uważa, że dzikie koty nie są jego.

Prosimy o pomoc.

 

 

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.
Dziękujemy!

ZOBACZ POZOSTAŁE ZBIÓRKI
Potrzebne środki:10000 zł
Do tej pory zebrano:6000 zł
TWOJA DAROWIZNA

60%
POKOCHAJ

Czym jest serwis PoKochaj?

Nie jest to nic innego, jak społecznościowa platforma wspierania i ratowania istnień. Istnień, które pomocy potrzebują.

Jak działa PoKochaj?

To proste! Wystarczy przy kliknąć WESPRZYJ przy odpowiednim zwierzaku. Możesz przelać dowolną kwotę!

Jak sprawdzić,
czy zwierzę otrzyma pomoc?

To też bardzo proste! Wystarczy o kontakt telefoniczny, wyślemy zdjęcia opiszemy na jakim etapie jest pomoc.
Fundacja Centaurus

Fundacja Centaurus

ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)

Dziękujemy za każdą pomoc!