POKOCHAJ

Batman dziękuje.

Zwierzęta. Ważny pierwiastek mojego i Twojego życia. I umieranie, jeden z najtrudniejszych tematów z którymi stykamy się na co dzień. Nie da się od niego uciec. Choć fundacja kojarzy się z ratunkiem, śmierć jest nieodłączną częścią naszej działalności. Lata oswajania się z odchodzeniem nie sprawiają, że żal jest mniejszy. Czasem tak bardzo trudno jest wejść do stajni czy kociarni, wiedząc, że tego, którego jeszcze wczoraj dotykałam, już nie ma. Jeszcze trudniej pomagać, wiedząc, że tak mało da się zrobić. Że za chwilę pozostanie już tylko kolejna zadra w sercu, kilka zdjęć i blednące z każdym dniem wspomnienia.
Boccaccio pisał o śmierci, że jest piękną przyjaciółką, która nikogo nie zawiedzie. Do Batmana już się zbliża. Poznaj go. Na tą krótką chwilę. Bo u Batmana nigdy nie będzie już dobrze. Bezdomny, stary, wyniszczony kot. Nerki ma w coraz gorszym stanie, część czasu spędza w klinice.

Dzięki leczeniu jeszcze nieźle się czuje. Z ufnością spogląda na opiekujących się nim ludzi. Pogodzony z losem pewnie wie, że zbliża się ten dzień, w którym trzeba będzie odejść. Gdy trzeba będzie pobiec tam, gdzie już nic nie boli. Jego Niebo połączy się z Ziemią, ten nasz świat wcale się nie zatrzyma, gdy w jego źrenicy zgaśnie ta ostatnia iskra.
Nie prosimy tym razem o ratowanie, bo uratować Batmana nie umiemy. Prosimy Was o pomoc w zapewnieniu mu najlepszej, ale paliatywnej, opieki. Pomóżcie sprawić, aby ten czas, który mu pozostał przed podążeniem na drugą stronę, był dobrym czasem. Być może najlepszym jaki dostał.

 

 

Aktualizacja

Batman odnalazł dom! Okazało się, że Brykiet – bo tak ma na imię, zaginął opiekunce w ub. roku. Obecnie wrócił do domu, a niedawno był na wizycie kontrolnej w klinice. Przytył, ma apetyt, dostaje specjalną karmę i suplementy wspierające nerki. Samopoczucie jest dobre, chętnie pije wody i nie grymasi przy podawaniu leków.

 

W imieniu Batmana, oraz jego opiekunki – dziękujemy za okazaną pomoc! Bez Was Batman nie miałby szans na powrót do kochającego domu.

 

 

 

Fundacja Centaurus działa w imieniu zwierząt od 2006 roku. Jest organizacją non profit. Centaurus to blisko 1000 ocalonych koni, 50 osiołków, paręset psów, wiele kotów, liczne zwierzęta gospodarskie. One wszystkie żyją dzięki takim osobom jak Ty. Bez tego wsparcia ratowanie nie byłoby możliwe.
Dziękujemy!

ZOBACZ POZOSTAŁE ZBIÓRKI
Potrzebne środki:1500 zł
Do tej pory zebrano:2020 zł
TWOJA DAROWIZNA

135%
POKOCHAJ

Czym jest serwis PoKochaj?

Nie jest to nic innego, jak społecznościowa platforma wspierania i ratowania istnień. Istnień, które pomocy potrzebują.

Jak działa PoKochaj?

To proste! Wystarczy przy kliknąć WESPRZYJ przy odpowiednim zwierzaku. Możesz przelać dowolną kwotę!

Jak sprawdzić,
czy zwierzę otrzyma pomoc?

To też bardzo proste! Wystarczy o kontakt telefoniczny, wyślemy zdjęcia opiszemy na jakim etapie jest pomoc.
Fundacja Centaurus

Fundacja Centaurus

ul. Wałbrzyska nr 6-8
52-314 Wroclaw

kontakt@centaurus.org.pl
tel. 518 569 487 lub 518 569 488
PKO BP 15 1020 5226 0000 6002 0220 0350

Dla wpłat zza granicy i wpłat stałych (Raiffeisen Bank):
PL36 1750 1064 0000 0000 2257 6747 (wpłaty w PLN)
PL17 1750 1064 0000 0000 2257 6798 (wpłaty w EUR)

Dziękujemy za każdą pomoc!